Baldachim Intex – ochrona przed słońcem

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 14683

Popularność basenów ogrodowych jest dzisiaj ogromna, a Intex z całą pewnością jest absolutnym liderem na tym rynku, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania. Sam zakup basenu daje nam już ogromne możliwości wodnej rozrywki w zaciszu własnego domu, bez tłumów, a do tego za naprawdę śmiesznie niskie pieniądze.

Pamiętajmy jednak o tym, że Intex posiada w swojej ofercie także szeroką gamę różnorodnych akcesoriów basenowych. Jedne z nich zwiększają funkcjonalność czy ułatwiają czyszczenie, a inne bezpośrednio wpływają na większe możliwości naszego wypoczynku. Dzisiaj zajmiemy się krótką recenzją akcesorium, które właśnie poprawia przyjemność korzystania z basenu ogrodowego, a je nim nowoczesny baldachim basenowy od Intex. Co daje nam zakup takiego dodatku i gdzie możemy go wykorzystać?

Przede wszystkim ochrona przed słońcem

                Intex wypuścił na rynek nowoczesny baldachim ochronny, którego podstawowym zadaniem jest osłonięcie nas od palącego słońca, gdyż mało kto będzie przecież korzystał z basenu podczas deszczowej pogody. Basen ogrodowy raczej powinno umieszczać się w słońcu, gdyż znacząco przyspiesza to nagrzewanie się wody. Dodatkowo łatwiej utrzymać taki basen w czystości. Obecność drzew to ciągłe spadanie liści, gałązek i wielu innych rzeczy, które możemy na drzewach odnaleźć. Duży rozmiar baldachimu sprawia, że w bardzo słoneczne dni możemy rozłożyć go nad basenem i chronić się pod nim nawet w kilka osób. Baldachim został zaprojektowany w taki sposób, że bardzo łatwo można go przenosić z miejsca na miejsce, przez co może on wędrować razem z przesuwającym się po niebie słońcem lub zwyczajnie możemy go zamontować tam, gdzie jest nam wygodnie.

Konstrukcja baldachimu

                Z całą pewnością warto zatrzymać się na chwilę przy samej konstrukcji tego akcesorium. Baldachim przeznaczony jest przede wszystkim do okrągłych basenów stelażowych. Obecność stelażu jest tutaj bardzo ważna, gdyż to do niego montuje się zaczepy ogromnego parasola. W przypadku basenów rozporowych nie będzie to niestety możliwe. Producent sugeruje wykorzystanie akcesorium w basenach o średnicy od 366 do maksymalnie 549cm. Podstawą baldachimu jest oczywiście szkieletowa konstrukcja w postaci żeberek, które zostały wykonane z bardzo wysokiej jakości włókna szklanego. Parasol dzięki temu jest solidny, gdyż wytrzyma wiatr nawet do 19km/h, ale z drugiej strony jest on także stosunkowo lekki, co ułatwia jego przenoszenie na basenie, ale i sam transport. Pokrycie stanowi z kolei nowoczesne włókno poliestrowe o zwiększonej wytrzymałości. Producent pomyślał o naszym komforcie dodając w pokryciu sporej wielkości fragment siateczkowy, który z jednej strony zatrzymuje słońce, ale z drugiej strony zapewnia przewiew pod baldachimem i dostęp chłodnego powietrza w upalne dni. Pod parasolem na pewno nie będziemy czuli się więc jak w saunie.

Prostota montażu

                Koniecznie należy także wspomnieć o tym, że baldachim został zaprojektowany w taki sposób, iż jego montaż jest po prostu bajecznie prosty. Półkolista konstrukcja posiada 4 uchwyty montażowe. Dwa z nich znajdują się na skrajnych częściach baldachimu, a dwa kolejne bardziej w środku. Są to specjalnie zaprojektowane zaczepy przeznaczone właśnie do stelażu, a więc baldachim mocujemy na burtach. Nie potrzeba do tego żadnych narzędzi, odpowiedni system pozwala na montaż, czy też przełożenie, baldachimu w dosłownie kilkanaście sekund.

Czy warto kupić?

                Wiele osób na pewno zastanawia się bardzo poważnie czy warto kupić sobie takie akcesorium. Pamiętajmy o tym, że długotrwałe przebywanie w wodzie podczas wysokich upałów i silnego nasłonecznienia daje nam poczucie błogiego odświeżenia, ale nasza głowa i tak narażona jest na silne działanie promieni słonecznych, co niestety może skutkować nawet udarem. Mając nad sobą ten baldachim nie musimy robić sobie ciągłych przerw przy wodnym wypoczynku, wystarczy schować się pod generowany przez niego cień. Na pewno powinniśmy zaopatrzyć się w ten dodatek jeśli w basenie bawią się także dzieci. Te przy bardzo intensywnym nasłonecznieniu powinny przenosić się z zabawą regularnie pod taki baldachim. Cena akcesorium nie jest wysoka, a jego solidna konstrukcja sprawia, że baldachim będzie nam służył nawet kilka sezonów.

Komentarze

Zostaw komentarz