Basen Sequoia Spirit, czyli piękno w ogrodzie

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 6510

Producenci basenów ogrodowych przechodzą dzisiaj samych siebie starając się dostarczać produkty nie tylko pozwalające w pełni korzystać z basenowej rozrywki, ale również takie, które zwyczajnie luksusowo wyglądają.

Jeszcze do niedawna basen kojarzył się nam z luksusem z tego powodu, że zrobienie jego betonowej wersji kosztowało ogromne pieniądze, a dmuchane czy stelażowe baseny ogrodowe nie były tak rozpowszechnione. Dzisiaj za rozsądne pieniądze możemy mieć wspaniały basen ogrodowy, w którym możemy świetnie się bawić i dodatkowo dodać uroku naszemu ogrodowi. Doskonałym tego przykładem jest właśnie basen z serii Sequoia Spirit, który jest produkcji marki Intex.

Luksusowy wygląd

                Z pozoru baseny z tej serii nie grzeszą specjalnie rozmiarami, oczywiście biorąc pod uwagę serię basenów stelażowych marki Intex, ale ich wielkości z pewnością pozwalają na swobodną rozrywkę w wodzie nawet całej rodzinie. To co urzeka najbardziej to jednak styl wykonania. Jest to basen, w którego wyglądzie zwyczajnie można się zakochać. Jego obudowa nie jest drewniana, ale doskonale imituje piękne słoje sekwoi. Z pewnością nawet bardziej wprawne oko nie spostrzeże się, że basen nie jest drewniany. Wykonany w pięknej kolorystyce basen prezentuje się wyjątkowo luksusowo, a drewno idealnie komponuje się z ogrodem, tarasem czy na przykład drewnianym balkonem. Materiał, z którego zostały wykonane burty basenu, jest najwyższej jakości przez co jeśli tylko będziemy użytkowali go zgodnie z instrukcją to swobodnie może on wytrzymać wiele sezonów. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że jest to basen okrągły, nie wygląda jak duże pudło i dlatego to dodaje mu jeszcze więcej uroku. Decydując się na zakup właśnie tego basenu do wyboru będziemy mieli 2 rozmiary w zupełności wystarczających wielkościach, czyli średnice 478 oraz 569cm. Mniejszy basen posiada wysokość 124cm, natomiast ten o największej średnicy jest także nieco wyższy, gdyż ma 135cm.

Bogate wyposażenie dodatkowe

                Intex zadbał oczywiście nie tylko o względy estetyczne w trakcie projektowania tego basenu. Decydując się na jego zakup w przystępnej cenie dostajemy bowiem także pełen wachlarz akcesoriów dodatkowych, które w zupełności wystarczą do codziennego korzystania z wody w basenie, która z pewnością będzie bardzo czysta. Przede wszystkim do zestawu dołączona jest bowiem pompa piaskowa, która gwarantuje dużą żywotność i jest w stanie bez problemu obsłużyć basen. Na wielką uwagę zasługuje fakt, że pompa wyposażona jest w piaskowy filtr wody. To dzisiaj absolutny hit na rynku. Piasek znajdujący się w pojemniku przy filtrze o wiele lepiej oczyszcza wodę, a do tego jest zwyczajnie trwalszy niż tekturowe wkłady. Mało tego, bardzo tania jest eksploatacja takiego filtra. Wystarczy kupić niedrogi piasek kwarcowy który w zupełności wystarczy na cały sezon. Oprócz tego oczywiście dostajemy standardowo specjalny dywanik do położenia pod basen jak i nowoczesną matę Intex do jego przykrywania. Maty do przykrywania charakteryzują się wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne, a gruby winyl sprawia, że woda pod matą dużo szybciej nagrzewa się w słoneczne dni. Ważnym akcesorium jest tutaj także drabinka basenowa, oczywiście dołączona do zestawu. Jest ona dwustronna, a więc pozwala na łatwe wchodzenie do basenu jak i wychodzenie z niego.

Czy warto?

                Na pewno wiele osób zastanawia się teraz czy naprawdę warto kupować tego typu basen. Z pewnością jest to kwestia gustu. Pod względem możliwości rozrywki wodnej baseny stelażowe dostępne w ofercie Intex, zapewniają takie same wrażenia i są równie wytrzymałe. To jednak z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego kto uwielbia estetykę w swoim ogrodzie, ale nie chcę przeznaczyć więcej środków finansowych na budowanie kosztownego basenu murowanego. To pewnego rodzaju naprawdę luksusowa alternatywa i to za bardzo przystępne pieniądze.

Komentarze

Zostaw komentarz