Baseny eliptyczne - połączenie basenu stelażowego z dmuchanym

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 4610

Przeglądając bogatą ofertę basenów marki Intex można znaleźć mnóstwo modeli o konstrukcji rozporowej bądź też, dużo bardziej wytrzymałej, stelażowej, w której to za stabilność odpowiada konstrukcja wykonana z wysokiej jakości metalu. 

Co by jednak się stało, gdyby połączyć ze sobą wytrzymałość basenów stelażowych oraz wygodę w rozkładaniu i korzystaniu z basenów rozporowych? Firma Intex już tego dokonała i w efekcie w ofercie znaleźć można baseny eliptyczne, nazwane Elipse Frame. Do wyboru mamy dwie wielkości takich basenów, a więc 6,10x3.66m oraz nieco mniejszy, mający 5.49x3.05m. Jak wygląda połączenie ze sobą dwóch różnych konstrukcji i dlaczego może to być świetna propozycja na przydomowy basen?

Wysoka wytrzymałość przy jednoczesnym bardzo łatwym rozkładaniu

                Baseny rozporowe cieszą się dużą popularnością po pierwsze z tego powodu, że bardzo łatwo i szybko się je rozkłada. Wystarczy tylko napompować kołnierz, nalać do basenu wody i już można z niego korzystać. Rozporowa konstrukcja jest także stosunkowo elastyczna co czyni te baseny idealnymi w użytkowaniu przez całe rodziny. Z kolei basen stelażowy to oczywiście ogromna wytrzymałość. Rozkłada się je o wiele szybciej w odróżnieniu od basenów na metalowym stelażu. W przypadku basenów typu Elipse Frame doszło do połączenia tych obu najważniejszych cech. Po pierwsze basen ten jest w rozporowej konstrukcji, czas potrzebny do wykonania tego zadania jest niewielki. Z kolei stelaż w tym wypadku jest w nieco uboższej formie, jego umiejscowienie na dłuższych fragmentach elipsy sprawia, że cała konstrukcja jest o wiele bardziej stabilna. Konstrukcja jest na tyle prosta, że rozłożenie stelaża nie jest praktycznie kłopotliwe. Cały basen zajmuje także mniej miejsca przez co nadaje się do użytku także w mniejszych ogródkach.

Eliptyczny kształt to duża zaleta

                Sam fakt eliptycznego kształtu tego basenu stanowi dużą zaletę. Korzystając ze standardowego basenu rozporowego mamy konstrukcję okrągłą, która ogranicza nasze możliwości rozrywki wodnej. Rozporowy basen o eliptycznej formie jest bardziej praktyczny chociażby dla osób które wolą pływać po długości. Kształt ten jest jednak możliwy do uzyskania właśnie przez zastosowanie przez firmę Intex drobnej konstrukcji stelażowej na dłuższych bokach, która dodatkowo podczas eksploatacji nie dopuszcza do rozlewania się wody. W efekcie basen zapewnia taką samą powierzchnię do zabawy jak typowe konstrukcje stelażowe, gdzie mamy dużą odległość pomiędzy krótszymi bokami. W przypadku większego basenu Elipse Frame jest to ponad 6m, co z pewnością docenią chociażby dzieci.

Materiały najwyższej jakości

                Oczywiście, jak przystało na standardy stosowane przez firmę Intex, także i w tym przypadku mamy do czynienia z materiałami najwyższej jakości. Niewielki stelaż wykonany jest z galwanizowanego metalu, w pełni odpornego na rdzę. Poszycie basenu rozporowego to trzy grube warstwy włokien polipropylenowych , zupełnie niepodatnych na działanie promieni słonecznych, a do tego odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Do basenów z serii Elipse Frame można także bez przeszkód dołączać standardowe, znane w Intex, akcesoria, a więc chociażby odkurzacz basenowy, skimmer czy oczyszczacz do stóp.

Basen eliptyczny stanowi więc pewnego rodzaju kompromis pomiędzy masywnym stelażem, a bardzo wygodnym systemem rozporowym. Ten kompromis widać także w cenie, gdzie za kwotę nieco wyższą od basenu rozporowego, ale niższą niż stelażowego, dostajemy produkt, który jest uniwersalny i zapewnia moc wspaniałej rozrywki wodnej.

Komentarze

Zostaw komentarz