Czy warto stawiać na przykrycia basenowe?

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 13978

Baseny ogrodowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością dzięki temu, że rośnie wybór nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie także i spada ich cena. Teraz nie trzeba płacić ogromnych pieniędzy za wykopanie naszego basenu, jego wymurowanie i jeszcze obłożenie płytkami plus dokupienie szeregu akcesoriów.

Do typowej rozrywki  zupełności wystarczają baseny dmuchane, stelażowe czy rozporowe, a w ofercie Intex jest ich na tyle wiele, że każdy dobierze coś dla siebie pod względem rozmiaru i funkcjonalności. Oczywiście do takich basenów ogrodowych również możemy dokupić sobie wiele ciekawych akcesoriów. Dzisiaj chcielibyśmy przyjrzeć się właśnie jednemu z nich, a konkretnie przykryciom basenowym. W niektórych przypadkach takie przykrycie dostajemy już w zestawie. Kiedy jednak go nie było to czy warto się nim zainteresować i kupić taki dodatek?

Przede wszystkim większa czystość i mniej pracy

                Idąc na basen miejski chcemy, aby woda była w nim czysta. Także wybierając się nad jezioro czy rzekę zawsze sprawdzamy czystość wody i wybieramy tylko miejsca zdatne do kąpieli. Tak samo będzie w domu. Nikt przecież nie będzie chciał przesiadywać w basenie pełnym zanieczyszczonej wody. Za uzdatnianie wody odpowiadają filtry w pompach basenowych, dozowniki z chemią, ozonatory, ale także i właśnie przykrycia basenowe. W przypadku większych zanieczyszczeń musimy się już zajmować nimi samodzielnie. Każdą gałązkę, listek czy większy kwiatek lub utopionego owada będzie trzeba z basenu wyłowić samodzielnie. Jeśli ustawiamy nasz basen pod drzewem to możemy być pewni tego, że rano będzie w nim masa brudu i zamiast dobrze się bawić w wodzie to będziemy musieli łowić nieczystości. To jest podstawowe zadanie przykrycia basenowego. Chroni ono wodę w basenie, kiedy z niego nie korzystamy, przed poważniejszymi zanieczyszczeniami naturalnymi. Warto tutaj dodać, że taka mata ochroni także nasz basen przed nieprzyjemnymi odchodami ptasimi i ogólnie zwierzętami, które nawet przez przypadek mogą wpaść do wody i ją zanieczyścić. Na tym jednak funkcjonalność maty się nie kończy.

Utrzymanie ciepła

                W przypadku większości basenów ogrodowych nie korzystamy raczej z żadnych urządzeń do podgrzewania wody. Woda w basenie jest więc na tyle ciepła, na ile ogrzało ją słońce za dnia. Nocą niestety woda może bardzo szybko stracić dużą część ciepła, a częściowo zapobiega temu właśnie przykrycie basenowe. Winylowe poszycie doskonale zatrzymuje ciepło, a więc wchodząc rano do swojego basenu będziemy mieli wodę o przyjemnej temperaturze. Przykrycie może działać również w drugą stronę. Po kilku nieładnych dniach woda w basenie na pewno będzie już zimna. Kiedy wyjdzie słońce możemy jednak nałożyć przykrycie, dzięki czemu znacząco przyspieszymy proces jej ogrzewania.

Zabezpieczenie przed dziećmi

                Maty do przykrywania basenów są również bardzo pożądane pośród osób mających w domach bardzo małe dzieci. Oczywistym jest, że takie maluchy nie powinny kąpać się w basenie bez nadzoru osoby dorosłej. Trudno jednak sobie wyobrazić, że ktoś będzie cały dzień stał przy basenie i obserwował czy dziecko się w nim nie bawi. Spuszczanie wody też nie jest dobrym pomysłem, gdyż będzie nas kosztowało majątek, a do tego wody nie powinno się marnować. Przykrycia basenowe mogą być wiązane na bokach, czyli dobrze mocowane do burty basenu. Porządnie naciągnięte przykrycie skutecznie uniemożliwi naszemu dziecku skorzystanie z basenu bez naszego nadzoru.

Trochę o pieniądzach

                Na koniec to co zazwyczaj najmniej przyjemne, czyli trochę o pieniądzach, ale w tym wypadku zdecydowanie nie ma się czego obawiać. Wspominaliśmy już o tym, że wiele basenów ma już w zestawie tego typu przykrycia, a więc problemu zakupu rozwiązuje się niejako sam. Polecamy korzystać z takich ofert od Intex, gdyż są one bardzo atrakcyjne. Kiedy jednak przykrycie chcemy dokupić osobno to także nie wydamy na nie majątku. Przeciętna cena nie powinna przekroczyć 300zł, a maty wykonywane są z bardzo solidnych materiałów, przez co na pewno wystarczy nam ona nawet na kilka sezonów.

Komentarze

Zostaw komentarz