Czym się kierować przy wyborze basenu

Na: Komentarz: 1 Trafienie: 7624

Z całą pewnością bardzo przyjemną dla nas chwilą będzie ta, w której to podejmiemy decyzję o zakupie własnego basenu do ogrodu. Często w takich sytuacjach cała rodzina jest mocno podekscytowana i niestety w wielu przypadkach sam zakup jest tutaj podyktowany emocjami, a nie sensowną oceną tego co potrzebujemy i czego po prostu oczekujemy od naszego basenu. Warto więc przed zakupem dobrze przemyśleć tę kwestię, a nasz krótki artykuł z całą pewnością pozwoli Państwu wszystko uporządkować i oczywiście dobrze przygotować się do samego zakupu. Tak więc zaczynamy!

Dobrze dopasuj wielkość

                Absolutną podstawą jest tutaj wielkość naszego basenu ogrodowego. W ofercie Intex dostępnych jest mnóstwo modeli o nie tylko różnej konstrukcji, ale także i szerokiej gamie wymiarów. Wiadomo, że większość osób chciałaby mieć bardzo duży basen, chyba, że ma to być jedynie dodatkowe akcesorium na działkę na weekendy, gdzie basen będziemy wielokrotnie składali i rozkładali. W takim przypadku raczej powinniśmy brać mniejsze baseny, które są łatwiejsze w transporcie, a do tego także i szybsze w rozkładaniu czy składaniu. Wybierając wielkość basenu bierzmy pod uwagę nie tylko to na co liczymy, ale także to na co nas stać, a konkretniej na co pozwala nam teren przy domu. Musimy sprawdzić ile miejsca na basen jesteśmy w stanie przeznaczyć. Za duży basen może wprowadzić efekt ciasnoty we własnym ogrodzie i utrudnić normalne z niego korzystanie. Za mały basen nie wykorzysta pełni możliwości naszego terenu, co także jest złe. Dobieramy więc wielkością basen do swoich potrzeb biorąc poprawkę na to jakie możliwości powierzchniowe oferuje teren przy naszym domu.

Kwestia konstrukcji basenów

                Przyglądając się ofercie Intex szybko zauważymy, że do wyboru mamy baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Dmuchane są zazwyczaj malutkie i przeznaczone dla dzieci, więc w tym wypadku je pomijamy, gdyż kupujemy basen dla całej rodziny. Konstrukcja ma tutaj spore znaczenie. Przede wszystkim baseny rozporowe są okrągłe. Oznacza to, że możemy uzyskać większą przestrzeń do wodnej rozrywki na relatywnie mniejszym terenie. Basen wymaga mniej miejsca także z tego powodu, że nie ma sztywnego stelaża wystającego daleko poza poszycie. Ten rodzaj basenu będzie także idealny na wspomnianą wcześniej działkę. Rozkłada się go wyjątkowo łatwo i szybko, a brak stelaża czyni go lekkim i tym samym łatwym w transporcie. Basen stelażowy jest atrakcyjny w szczególności tam, gdzie rozłożymy go na początku sezonu i złożymy dopiero na jesieni. To typowy basen do ogrodu przy domku jednorodzinnym, który dzięki stelażowej konstrukcji może mieć bardzo pokaźne rozmiary. Basen ten jest również bardzo wytrzymały dzięki stelażowi, a największe konstrukcje od Intex mają nawet po 10 metrów długości! Jest w czym wybierać.

Przemyśl akcesoria dodatkowe

                Wbrew pozorom kwestia akcesoriów dodatkowych jest również bardzo istotna. W sklepie Intex bez problemu kupić można każdy dodatek do naszego basenu oddzielnie. Intex przygotowuje jednak wiele ciekawych zestawów, a więc basenów mających już różne ważne akcesoria. Istotną cechą tej oferty jest cena. Kupując pakiet, a więc basen wraz z różnymi akcesoriami wydamy mniej niż dokupując potem pojedyncze rzeczy. Na pewno dobrze jest wybrać basen z elementami podstawowymi, ale warto zastanowić się nad tym czy nie przyda nam się w przyszłości skimmer, mata do nakrycia basenu czy chociażby dozownik chemii basenowej.

Cena – to co interesuje nas najbardzie

                W ten oto sposób dotarliśmy do ostatniego elementu, a więc ceny. To już naturalnie kwestia w pełni osobista. Wiadomo, że każdy z nas dysponuje innym budżetem i czasem jesteśmy w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy na basen, a czasem i mniej. Na szczęście jednak Intex jest w stanie sprostać możliwościom finansowym każdego z nas. Odwiedzając sklep znajdziemy dużą różnorodność basenów nie tylko pod względem wielkości i wyposażenia, ale także ceny. Wiedząc już jaki basen potrzebujemy, analizują nasze powyższe rady, można zająć się ostatecznym dobraniem basenu ceną do swoich możliwości finansowych.

Komentarze

Utworzono wtorek, czerwiec 28, 2016 Wysłany przez Alicja Toma Komentarz link
Dzień dobry
proszę o informację czy istnieje możliwość wypożyczenia basenu do ogrodu na 2 miesiące i jakie są z tym związane koszty.
Basen ma być na 4-6 osób.
pozdrawiam
Pokazuje 1 - 1 z 1 wpisów

Zostaw komentarz