Drabinki do basenów

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 4999

Korzystanie z basenu dla wielu osób jest ogromną frajdą, która niestety potrafi dużo kosztować. Korzystanie z kąpieli w jeziorach jest niebezpieczne, a z kolei miejskie baseny są drogie i przychodzi tam mnóstwo ludzi, przez co w szczycie sezonu trudno tak naprawdę tam w spokoju sobie odpocząć. 

To z tego powodu coraz częściej kupujemy dla siebie baseny ogrodowe, a nowoczesne technologie nam to bardzo ułatwiają. Intex już od dłuższego czasu wprowadza na rynek coraz nowsze baseny, które wykonane są z solidnych materiałów, łatwo jest rozkładać i oferują one świetną rozrywkę wodną w bardzo przystępnej cenie. Oferta takich basenów jest dość szeroka, a wiele z nich ma dość imponujące rozmiary. Im większy powierzchniowo jest basen tym wyższe może mieć burty, których pokonanie jest bardzo trudne. Warto więc dokupić do takiego basenu odpowiednią drabinkę.

Wybieramy odpowiednią drabinkę

                Drabinka basenowa nie jest szczególnie drogim akcesorium, ale jednocześnie niezwykle przydatnym. Na pewno przyda się ona wtedy, gdy do naszego basenu będą wchodziły dzieci, które mogą mieć problemy z pokonaniem burty. Także ludzie nieco starsi na pewno docenią wygodę drabinek, ale w zasadzie każdy przecież będzie miał łatwiej z wchodzeniem do takiego basenu. Drabinki mogą być tutaj dwustronne. Wygląda to w taki sposób, że po jednej i po drugiej stronie mamy niewielką drabinkę, która na środku jest spajana platformą do stania. Platforma znajduje się oczywiście mniej więcej nad burtą basenu, jedna drabinka wkładana jest do wody, a druga znajduje się po suchej stronie burty. To jest zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie. Możemy bezpiecznie wchodzić do basenu i bardzo wygodnie z niego wychodzić. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że drabinki od Intex posiadają na swoich stopniach specjalnie przygotowaną powierzchnię, która zapobiega ślizganiu się. Drabinka jest wiec bardzo bezpieczna i może świetnie służyć również dzieciom. Akcesoria te mogą mieć oczywiście także różne wysokości. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. O ile za wysoka drabinka będzie pasowała, choć pokonamy większą drogę do basenu, tak zbyt niskiej nie uda nam się już do basenu włożyć.

Wysoka jakość materiałów

                To co cechuję ofertę Intex to nie tylko różnorodność produktów, ale także dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Wspominaliśmy już o tym, że każda drabinka posiada na swoich stopniach powierzchnie antypoślizgowe, co często trudno znaleźć w produktach konkurencji. Drabinki mogą mieć także bezpieczne poręcze, a przede wszystkim wykonane są z wysokiej jakości materiałów. To gwarantuje nie tylko duży udźwig drabinki, ale dodatkowo również powoduje, że takie akcesorium nie podda się złym warunkom atmosferycznym. Drabinki nie rdzewieją i utrzymują swoją pełną sprawność przez bardzo długi czas.

Co dokupić do drabinki?

                Drabinka sama w sobie nie ma żadnych dodatków, ale jest jedna rzecz, którą zdecydowanie warto do niej dokupić. W ofercie Intex znajdziemy bowiem specjalną rynienkę, która służy do oczyszczenia stóp przed wejściem do basenu. Rynienka jest nawet dostosowana do drabinek Intex, gdyż posiada uchwyty pozwalające zamocować ją na samym dole takiej drabinki. Jak działa rynienka? W środku znajduje się niewielka ilość wody i osoba wchodząca na drabinkę musi włożyć do niej nogi. Dzięki temu ze stóp wypłukiwane są wszystkie większe zanieczyszczenia. Dlaczego jest to ważne? Oszczędza nam po prostu kłopotów, gdyż do basenu wnoszonych będzie mniej zanieczyszczeń. My mamy mniej sprzątania, a i woda na dłużej zachowa swoją krystaliczną czystość. Rynienki oczywiście także posiadają chropowatą, antypoślizgową powierzchnię.

Drabinki ochroną przed dziećmi

                Co ciekawe, drabinka basenowa może stać się świetną barierą dla dzieci. Często mamy w ogrodach duże baseny, w których małe dziecko absolutnie nie powinno kąpać się bez nadzoru osoby dorosłej. Dzieci są jednak niesforne i czasem trudno jest upilnować, ale ułatwi to drabinka z wyjmowanymi stopniami. Wystarczy wyjąć dolne stopnie i już dziecko nie wejdzie do basenu, a my nie musimy za każdym razem demontować całej drabinki.

Komentarze

Zostaw komentarz