Jaki rozmiar basenu powinniśmy wybrać?

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 10709

W czasie podejmowania decyzji o zakupie własnego basenu ogrodowego zawsze bierzemy pod uwagę szereg najróżniejszych kwestii technicznych. Przykładamy ogromną wagę do jakości wykonania takiego basenu, zastanawiamy się nad różnymi akcesoriami dodatkowymi, istotna jest dla nas również łatwość i szybko rozkładania.

Często jednak zupełnie pomijamy rzecz niezwykle ważną, jaką jest rozmiar basenu. Okazuje się bowiem, że wybór basenu w złym rozmiarze może okazać się kluczowy z tego powodu, że będzie głównym powodem do naszego zadowolenia bądź niestety niezadowolenia z produktu. W Intex mamy do wyboru kilka typów basenów, z których to każdy posiada po kilka rozmiarów do wyboru. Jak prawidłowo wybrać więc rozmiar basenu dla siebie?

Po pierwsze warunki terenowe

                Oczywistym jest to, że każdy z nas chciałby korzystać z bardzo dużego basenu, który zapewnia mnóstwo swobody w wodnej rozrywce. Z drugiej strony im większy basen tym na większe koszty musimy się przygotować, choć w Intex nawet bardzo duże baseny są stosunkowo tanie. Podstawą jest jednak dobranie wielkości basenu nie do naszych osobistych wymagań, ale przede wszystkim do możliwości terenu na jakim się on znajdzie. Ogrody przy naszych domach są różnie zagospodarowane i nie w każdym przypadku będzie miejsce na postawienie dużego basenu. Często wiązałoby się to z kompletnym przeorganizowaniem ogrodu co może być kłopotliwe. Musimy brać pod uwagę także funkcjonalność naszego ogrodu. Nie sztuką jest bowiem postawić basen, który w całości wypełni wolne miejsce ogrodu. Jeśli tak zrobimy to później korzystanie z tego terenu będzie prawie niemożliwe bo basen zawadza na każdym kroku. Zacznijmy więc od sprawdzenia powierzchni jaką maksymalnie może zajmować basen w naszym ogrodzie. Dla niewielkich powierzchni bardzo dobrym rozwiązaniem są baseny okrągłe, które oferują sporo przestrzeni do zabawy jednocześnie nie zabierając tyle miejsca co baseny prostokątne, a w szczególności stelażowe wymagające trochę miejsca jeszcze dookoła poszycia. Basen okrągły będzie dobry także jeśli ma być on ustawiany tylko weekendowo na przykład na działce. Jego rozkładanie jest proste i bardzo szybkie, z basenem stelażowym nie szło by nam już tak łatwo, a do tego jego transport będzie bardziej kłopotliwy.

Liczebność rodziny to nie wszystko

                Kupując basen i wybierając jego wielkość bierzemy oczywiście najczęściej pod uwagę liczebność naszej rodziny. Chcemy, aby wszyscy domownicy mogli swobodnie korzystać z basenu jednocześnie i nie obijać się nogami. Zawsze bierzmy jednak poprawkę na gości. Jeżeli często zapraszamy do siebie rodzinę lub znajomych to bardzo możliwe, że w ciepłe dni także i oni z chęcią skorzystają z naszego basenu, a wtedy możemy mieć problem z pomieszczeniem wszystkich. Jeszcze bardziej opłacalne jest branie większego basenu kiedy mamy dzieci. Jest wielce prawdopodobne, że nasza pociecha będzie zapraszała swoich znajomych do wspólnej zabawy w wodzie, a więc każdy dodatkowy centymetr będzie wtedy na wagę złota.

Rozsądne kupowanie

                Na koniec oczywiście zawsze pamiętajmy o rozsądku. Kupowanie zbyt dużego basenu, jeśli będą z niego korzystały góra 2 osoby jednocześnie, zwyczajnie nie ma większego sensu. Niepotrzebne zmarnujemy miejsce w ogrodzie, a do tego narazimy się na większe koszty, gdyż z natury utrzymanie większego basenu jest droższe, nie mówiąc już o samych kosztach zakupu. Rozsądek ważny jest w każdych zakupach, a w przypadku inwestycji w basen ogrodowy od Intex jest on podstawą. W ofercie znaleźć można wiele wersji rozmiarowych każdego modelu basenu przez co dostajemy wolną rękę i duże możliwości indywidualnego dopasowania. Pamiętajmy także o tym, że raz kupionego basenu nie da się w żaden sposób zmniejszać ani zwiększać poprzez rozbudowę. Musi być to decyzja przemyślana, a do tego doskonale wykalkulowana, oczywiście z uwzględnieniem wszystkich powyższych wskazówek.

Komentarze

Zostaw komentarz