Kolorowy spryskiwacz LED Intex – recenzja produktu

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 7788

Już sama możliwość posiadania przydomowego basenu wydaje się nam być niezwykle atrakcyjna, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystanie z naszego prywatnego basenu stało się jeszcze przyjemniejsze niż do tej pory. Aby tak było warto zapoznać się z nową propozycją od Intex, która stanowi tak naprawdę pewnego rodzaju gadżet nie mający wpływu na funkcjonowanie naszego basenu, ale z pewnością ma on duże znaczenie dla naszych osobistych odczuć. Mowa tutaj o wspaniałym spryskiwaczu LED, który tworzy w naszym basenie kolorową fontannę wody. Warto poświęcić temu produktowi kilka chwil, gdyż jest on zdecydowanie godny uwagi. Zapraszamy gorąco do naszej krótkiej recenzji.

Elegancja w każdym calu

                Kolorowy spryskiwacz LED od Intex to przede wszystkim świetna elegancja. Urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów montujemy po prostu na burcie naszego basenu i nie ma tutaj znaczenia czy posiadamy basen okrągły czy też kwadratowy. Specjalny uchwyt został zaprojektowany w taki sposób, że z powodzeniem spryskiwacz zamontujemy na każdym basenie. Urządzenie wyrzuca się z siebie płaski strumień wody, łudząco podobny do tego znanego z basenowych biczów wodnych, choć oczywiście o dużo mniejszej sile. Urządzenie absolutnie nie jest biczem wodnym, generowany przez nie efekt ma charakter estetyczny, który nabiera jeszcze większego smaczku po zmroku. Wtedy to bowiem dokładnie możemy zaobserwować działanie diod LED umieszczonych tuż pod dyszą wyrzucającą wodę do basenu. Światło generowane przez diody LED niejako wnika w strumień wody podświetlając go i tworząc tym samym bardzo ciekawy efekt świetlny, w którym dosłownie można się zakochać. Warto dodać, że kolor światła dynamicznie się zmienia. Diody generują barwę białą, czerwoną, niebieską oraz zieloną i płynnie przechodzą do każdej z nich. Dodając do tego wszystkiego stosunkowo niewielki koszt urządzenia to może się okazać, że po prostu warto wydać te kilka złotych i cieszyć się pięknym efektem w naszym basenie, które jeszcze bardziej nas zrelaksuje podczas wodnego odpoczynku w domowym zaciszu.

Prostota działania

                Czas teraz zająć się samym działaniem kolorowego spryskiwacza LED od Intex, a jest ono niezwykle proste, co wcale nie musi oznaczać, że urządzenie jest niskiej jakości. Prostota wykonania jest dowodem genialnego podejścia do tematu, dzięki czemu montaż i korzystanie ze spryskiwacza nie jest niczym skomplikowanym. Przede wszystkim spryskiwacz podłącza się do standardowej pompy basenowej, która powinna mieć wydajność od 3785 do maksymalnie 11355l/h. Standardowo pompa wody jednym wężem pobiera wodę z basenu, a drugim, już oczyszczoną, znów wprowadza do zbiornika. Spryskiwacz podłączamy po prostu do pompy wody w tym miejscu, gdzie urządzenie oddaje już wodę przefiltrowaną, a wiec woda będzie od teraz powracała do naszego basenu właśnie przez tę sympatyczną fontannę. Producent dodaje do zestawu nie tylko długi wąż umożliwiający podłączenie spryskiwacza, ale także szereg przejściówek, dzięki którym dopasujemy złącza do każdej posiadanej przez nas pompy. Pompa generuje odpowiednie ciśnienie wody, które dodatkowo zwiększa jeszcze płaska dysza fontanny, a my uzyskujemy piękny efekt wizualny. Prawda, że proste?

Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania

                Pozostaje nam jeszcze kwestia generowania efektu świetlnego, coś przecież musi zasilać diody LED znajdujące się w urządzeniu. Tutaj mamy do czynienia z kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które tym razem przyczynia się do bezpieczeństwa. W urządzeniu nie znajdziemy bowiem żadnych baterii czy też akumulatorów, do których mogłaby się dostać woda. W spryskiwaczu zamontowany został bowiem generator przepływowy, a więc woda przechodząca przez generator napędza go i produkuje prąd zużywany na bieżąco do zasilania LED. Tym samym urządzenie świeci nam tak długo, jak długo płynie przez nie woda. Wyłączenie pompy przekłada się jednocześnie na wyłączenie oświetlenia.

Kolorowy spryskiwacz wody od Intex jest prosty w swoim działaniu, niedrogi, ale jednocześnie tworzy niesamowity efekt wizualny, który z całą pewnością spodoba się każdemu lubiącemu wypoczynek w przydomowym basenie.

Komentarze

Zostaw komentarz