Korzyści z posiadania basenu ogrodowego

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 7743

Tego lata pogoda bez dwóch zdań nas bardzo rozpieszcza, temperatury przez bardzo długi czas były dosyć wysokie i z pewnością każdy z nas codziennie poszukiwał możliwości ukojenia i zwyczajnie ochłody. 

Oczywiście, że można wyjechać gdzieś za miasto nad wodę, ale to wymaga większej ilości czasu i jest kosztowne bo przecież samochód nie jest zasilany powietrzem. Można także skorzystać z miejskich pływalni, które pomijając fakt że są drogie, to jeszcze w takie upały aż wylewają się z nich ludzie. Wątpliwą przyjemnością jest więcej kąpiel w basenie, w którym to w zasadzie nie ma nawet gdzie ręki włożyć. Można oczywiście wybudować sobie przydomowy basen, który choć jest dzisiaj o wiele tańszy, to jednak nadal koszty są na tyle duże, że nie każdego będzie na to stać. Rozwiązanie może okazać się więc basen ogrodowy produkcji Intex, czyli jego stelażowa, dmuchana lub rozporowa wersja. Z pozoru wydaje się to rzecz mało ciekawa, ale w rzeczywistości dzisiejsze technologie sprawiają, że takie wersje basenów coraz mniej ustępują swoim możliwościom betonowym odpowiednikom. Jakie są więc korzyści z posiadania tego typu basenu?

Możliwość ochłody kiedy tylko chcemy

                Według wielu specjalistów od klimatu kolejne lata mogą być podobne do tego, a więc dużo słońca, wysokie temperatury i bardzo mało deszczu. Czy nie jest ogromną frajdą mieć pod domem własny basen, do którego można w dowolnej chwili wejść i zwyczajnie się ochłodzić? Nawet kilka minut spędzonych w chłodnej wodze daje niezwykłe orzeźwienie, pozwala lepiej znosić upały i daje energię do dalszego działania. Basen ogrodowy od Intex wcale nie jest drogi w utrzymaniu. Sam jego zakup to dość niewielki wydatek, a rachunki za prąd czy wodę nie wzrosną znacznie. Pompa ma dużą wydajność, ale nie zużywa wiele prądu. Z kolei układ filtrujący sprawia, że raz wlana do basenu woda służy nam przez bardzo długi czas. Jeśli do tego stosujemy dobrą chemię basenową, a taką także znajdziemy w ofercie Intex, to woda posłuży nam nawet przez cały sezon.

Ogromna rozrywka dla dzieci

                Basen ogrodowy to także niesamowita, wręcz niekończąca się, rozrywka dla naszych dzieci i to niezależnie od ich wieku. Baseny te nie są bardzo głębokie przez co zagrożenie dla ich bezpieczeństwa jest bardzo małe. Dzieci mogą korzystać z wielu zabawek basenowych, urządzać wodne zabawy między sobą, a do tego szkolić się w podstawach pływania i to we własnym domowym zaciszu. W ofercie Intex znaleźć możemy nawet specjalne baseny dla bardzo małych dzieci, które są niejako małymi brodzikami. Ich wielką zaletą jest nie tylko duża ilość dodatków, które dają radość dziecku, ale także bezpieczeństwo dzięki któremu dziecko nie musi być nawet pod stałą obserwacją rodzica podczas zabawy.

Oszczędności

                Bez wątpienia własny basen to także oszczędności. Policz sobie ile pieniędzy wydajesz w ciągu letniego sezonu na wizyty w miejskich pływalniach czy na parogodzinne wyjazdy gdzieś nad wodę za miasto. Teraz możesz o każdej porze dnia i nocy, bez wychodzenia nigdzie, po prostu zrelaksować się w swoim basenie. Do tego jesteś na swoim terenie, a więc nic nie szkodzi, aby basenową rozrywkę urozmaicić grillem czy chociażby spotkaniem z przyjaciółmi.

Co z wytrzymałością?

                Na koniec pozostaje jeszcze kwestia związana z wytrzymałością. Nie da się ukryć, że raz zbudowany basen murowany jest na długie lata i jeśli się o niego dba to posłuży jeszcze kolejnym pokoleniom. Baseny ogrodowe od Intex może nie wytrzymają aż tyle, ale spokojnie będą służyć nawet przez kilka sezonów jeśli tylko odpowiednio się o nie dba. Wystarczy regularnie je czyścić, na zimę suszyć i chować w przewiewne miejsce i po prostu stosować się do wszystkich wskazówek producenta, a taki basen na pewno kupiony raz będzie z nami przez wiele lat. Ceny takich basenów ogrodowych systematycznie spadają i dzisiaj nawet zakup największych, zdecydowanie rodzinnych, modeli nie stanowi już ogromnego obciążenia finansowego. Co więcej, w większości przypadków basen dostajemy od razu z pełnym wyposażeniem dodatkowym.

Komentarze

Zostaw komentarz