Materac do pływania w basenie i nie tylko – wodna atrakcja

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 11258

Wiosna już do nas zawitała i choć jeszcze za oknem pogoda nie zawsze zbyt ciepła oraz ciekawa to na pewno już wkrótce zaczniemy wyciągać swoje ogrodowe baseny na zewnątrz i je rozkładać, a w późniejszym czasie na pewno nie jedna osoba zdecyduje się wyjechać gdzieś nad wodę i przyjemnie sobie odpocząć. Wodny wypoczynek na pewno jest bardzo atrakcyjny, a do tego oczywiście także i zdrowy.

Na rynku znajdziemy dzisiaj oczywiście mnóstwo różnorodnych akcesoriów, których celem jest uprzyjemnienie nam wypoczynku nad wodą, ale z całą pewnością do tych najciekawszych można zaliczyć materace do pływania, których to w ofercie firmy Intex jest naprawdę spory wybór. Jak można wykorzystywać tego typu materace i co mogą nam one zaoferować?

Przyjemne dryfowanie na wodzie

                Skoro produkty te nazywają się materacami do pływania to oczywiście niczym trudnym nie jest odgadnięcie ich pierwotnego przeznaczenia. Materace pod nadmuchaniu, w zależności od swojej wielkości, mogą unosić na wodzie jedną i więcej osób, a nawet i kilkoro dzieci. Nie ma nic przyjemniejszego jak położyć się na naszym materacu gdzieś na środku basenu czy w jeziorze blisko brzegu, dryfować na delikatnych falach, cieszyć się pięknym słońcem, gdzie z drugiej strony przyjemnie chłodzi nas bliskość wody. Współczesne materace dmuchane, które wykonane są z dobrej jakości winylu, są naprawdę odporne na słońce, przez co nie wyciągają się one nadmiernie. Dodatkowo materace takie mogą być bardzo bezpieczne. Producenci coraz częściej stosują bowiem wielokomorowe systemy, gdzie przebicie jednej tylko komory nie spowoduje zatopienia całego naszego materaca. Naturalnie z rozsądku na wodach otwartych zdecydowanie nie powinniśmy oddalać się od brzegu. Nie powinno się raczej stosować takich materaców nad morzem, gdzie morska fala może nas bardzo szybko wynieść daleko od lądu i powrót będzie naprawdę niesamowicie trudny. Generalnie zawsze korzystając z akcesoriów do wodnej rozrywki bardzo ważny jest nasz rozsądek. Materace do pływania są oczywiście odporne w wielu przypadkach na słoną wodę, ale korzystajmy z tej właściwości z głową. W przypadku materaców nasz wypoczynek na wodzie nie musi się kończyć tylko i wyłącznie na pozycji leżącej.

Różne rodzaje materacy do pływania

                Standardowe materace do pływania to dopiero część oferty, choć na pewno ta bardziej popularna część. W ofercie Intex znajdziemy jednak materace, które pozwalają nam pływać na wodzie w pozycji półleżącej. Mogą to być także wyspy wodne, gdzie możemy swobodnie na nich siedzieć z całą grupą znajomych, moczyć tylko nogi i popijać zimne napoje. Tego typu materace są oczywiście droższe od swoich standardowych wersji, ale w wielu przypadkach zakup takiego akcesorium jest bardzo opłacalny, gdyż możemy naprawdę świetnie wypoczywać.

Materace do pływania dla dzieci

                Przyglądając się dokładniej ofercie materacy do pływania na pewno znajdziemy także mnóstwo propozycji dla najmłodszych. Te materace najczęściej są o wiele mniejsze, a do tego ich cechą charakterystyczną jest bardzo bogata kolorystyka, często wzbogacona przez różne bajkowe motywy. Materace do pływania dla dzieci powinny być jednak wykorzystywane przez nasze pociechy tylko pod kontrolą osób dorosłych. Choć są one równie wytrzymałe jak materace dla dorosłych, to jednak warto pilnować swoją latorośl.

Materace można wykorzystać nie tylko do pływania

                Warto wspomnieć również o tym, że materace do pływania nie muszą służyć tylko i wyłącznie do spędzania czasu bezpośrednio na wodzie, ale także po prostu nad nią. Wspominaliśmy już o tym, że Intex wykonuje materace z materiału, który nie rozciąga się nadmiernie pod wpływem gorąca. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby na takim materacu rozłożyć się po prostu nad brzegiem jeziora, morza czy basenu i w bardzo komfortowych warunkach się opalać. Co ważne, jest to bardzo zdrowe, gdyż materac świetnie izoluje nasze ciało od nieprzyjemnie zimnego i wilgotnego podłoża.

Jak widać możliwości wykorzystania materacy do pływania jest wiele, a te najlepsze możemy znaleźć przyglądając się dokładnie ofercie Intex, do czego serdecznie zachęcamy.

Komentarze

Zostaw komentarz