Niezbędne akcesoria basenowe

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 5539

Posiadanie własnego basenu przydomowego to z pewnością ogromna frajda dla każdego domownika, a także możliwość organizowania niezwykle sympatycznych spotkań ze znajomymi czy rodziną w upalne dni. 

Ochłoda w wodzie to czysta przyjemność, ale kąpiel w basenie z pewnością nie będzie należała do miłych atrakcji jeśli znajdująca się w zbiorniku woda będzie zanieczyszczona, a i same ścianki czy dno basenu pokryją się nieprzyjemnym i raczej mało estetycznym osadem, brudem i innymi elementami, które wpływają na zanieczyszczenie wody. W większości zestawów dostępnych na stronie Intex wraz z basenem otrzymujemy oczywiście pompę wody, która wyposażona jest w stosowny filtr. To jednak nieco za mało, aby utrzymać naszą wodę w basenie w naprawdę krystalicznej czystości. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Co powinno znaleźć się w standardzie dodatkowego wyposażenia do basenu ogrodowego?

Przede wszystkim specjalny zestaw do czyszczenia

                W ofercie Intex możemy znaleźć specjalny zestaw do czyszczenia basenów oznaczony numerem katalogowym 28003. Koszt tego zestawu nie jest wysoki, a jest to pełen komplet akcesoriów, który pozwoli nam utrzymać ściany i dno baseny w należytej czystości, a do tego wyłowić z wody większe zanieczyszczenia. Głównym elementem tego zestawu jest specjalna rura teleskopowa, którą możemy skracać lub wydłużać w zależności od potrzeb. Do niej możemy doczepić 3 różne końcówki znajdujące się w zestawie. Po pierwsze mamy tam specjalną siatkę do wyławiania dużych zanieczyszczeń. W każdym basenie pojawiają się liście, nasiona roślin, kawałki kory z drzew i inne większe elementy, których ręczne wyłowienie jest trudne. Siatka z teleskopowym wysięgnikiem pozwoli nam pozbyć się tych zanieczyszczeń w kilka chwil. Do czyszczenia samego basenu możemy zamontować na rurze specjalną szczotkę do szorowania dna oraz ścian. Czyszczenie może odbywać się bez spuszczania wody z basenu. Możemy także zastosować specjalny odkurzacz basenowy, który zagwarantuje jeszcze większą skuteczność oczyszczania dna basenu. W zestawie znajdziemy naturalnie także odpowiednią rurkę do odkurzacza, którą należy podłączyć do pompy wody.

Efektywniejsze oczyszczanie wody

                Z kolei jeśli chodzi o oczyszczanie samej wody to warto zastosować dodatkowe urządzenie, które będzie wsparciem dla standardowego filtra wody znajdującego się w pompie podłączonej do basenu. Skimmer podłącza się przed pompą wody za pomocą specjalnego węża. Urządzenie dostosowuje się do powierzchni wody i zbiera wszelkie większe, a także te nieco mniejsze drobiny brudu z wody. Ostateczna filtracja odbywa się już w pompie wody, gdzie filtr wyłapuje wszelkie bardzo drobne cząsteczki zanieczyszczeń. Dopełnienie całości będzie tutaj stanowiła chemia basenowa, która uchroni wodę przed pojawianiem się glonów i zapewni jej krystalicznie czysty kolor. Cena skimmera jest wyjątkowo niska, a jego możliwości w oczyszczaniu wody w basenie są ogromne i dają zauważalne efekty.

Prewencja przede wszystkim

                Biorąc pod uwagę utrzymanie czystości basenu jak i wody znajdującej się w nim to oczywiście zawsze najistotniejsza będzie prewencja, a więc działania mające na celu ograniczenie możliwości przedostawania się zanieczyszczeń do wody. Naturalnie w zestawach zazwyczaj znajdziemy specjalne maty do przykrywania basenu kiedy z niego nie korzystamy, ale o czystość wody możemy zadbać także w trakcie użytkowania basenu. Wystarczy do basenu dokupić jeszcze jedno akcesorium, którym jest specjalny oczyszczacz do stóp. Wiadomo, że do basenu wchodzimy z trawy czy ziemi i na stopach przenosimy ogromne ilości brudu, które trafią później do niecki. Niewielki oczyszczacz wypełniony wodą ustawia się przy drabince lub po prostu burcie basenu i opłukuje w nim stopy przed wejściem do wody. Oczyszczacz posiada wyprofilowane chropowate dno, które stanowi element antypoślizgowy.

Warto zainwestować w dodatkowe akcesoria do oczyszczania wody. Czysta woda to nie tylko większe bezpieczeństwo dla zdrowia, ale także zwiększona przyjemność korzystania z basenu.

Komentarze

Zostaw komentarz