Odpowiednie SPA do Twojego ogrodu

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 5521

Popularność ośrodków SPA nieustannie rośnie i choć mamy coraz więcej tego typu kompleksów w Polsce to jednak niestety nadal ceny za korzystanie z tej przyjemności są dość wysokie. 

SPA to przede wszystkim wodny relaks w basenie typu jacuzzi, a więc gdzie dysze powietrzne generują przyjemny masaż pod wodą. Możemy także korzystać chociażby z delikatnych wodnych biczy, które przyjemnie obiegają nasze ciało pozwalając jeszcze lepiej się zrelaksować. Naukowo zostało udowodnione, że nawet kilka minut dziennie w jacuzzi może bardzo pozytywnie wpływać nie tylko na nasz nastrój, ale także na kości, stawy oraz mięśnie. W wodzie rozluźniamy się i dajemy chwilę wytchnienia swojemu układowi kostnemu. Wszystko pięknie, ale kogo stać na codzienne wizyty w salonach czy całych kompleksach SPA? Wrogiem jest tutaj także czas, którego potrzeba nam sporo, aby dojechać do takiego miejsca, zostać tam na trochę i potem oczywiście wrócić. Z odsieczą przychodzi jednak firma Intex, która jako pierwsza na rynku wypuściła specjalne baseny SPA. Tym samym pojawiła się możliwość zorganizowania za niewielkie pieniądze małego basenu jacuzzi w swoim ogrodzie, czy nawet w domu, gdyż baseny te nie zajmują dużej powierzchni.

Kilka funkcji w jednym basenie

                Baseny Intex z serii SPA nie są przeznaczone do standardowej rozrywki wodnej, przez co ich rozmiary nie są imponujące, ale przecież w jacuzzi tylko przesiadujemy przytulając się do swojego ukochanego, popijając filiżankę pysznej kawy czy nawet oglądając telewizję lub słuchając muzyki. Propozycja SPA od Intex jest niezwykle ciekawa. Po pierwsze baseny z tej serii posiadają specjalne grzałki elektryczne, które w większości przypadków są w stanie podgrzewać wodę do temperatury od 20 do maksymalnie 40 stopni. Odpowiednio przygotowane poszycie basenu jest odporne na tego typu temperatury. Zastosowanie grzałki sprawia, że z basenu można korzystać nawet nocą na zewnątrz późnym latem, kiedy temperatury nie są już takie przyjemne. Pierwszą opcją jest więc podgrzanie wody do bardzo przyjemnej temperatury. Dalej wygląda to jednak jeszcze ciekawiej. Basen w swoim poszyciu ma wiele niewielkich otworków, przez które tłoczone jest powietrze po uruchomieniu specjalnej pompki, oczywiście znajdującej się w zestawie z basenem. Tak właśnie tworzymy efekt pełnowartościowego jacuzzi. Intensywność powietrza wylatującego z dysz może być regulowana i ustawiona zgodnie z naszymi potrzebami. Jest jeszcze trzecia funkcja, która niejako zastępuje nam tak lubiane bicze wodne. W kilku miejscach basenu są dodatkowe dysze, z których wydostaje się woda pod zwiększonym ciśnieniem. Opływające ciało strumienie wody świetnie masują i tym samym relaksują nasze ciało, ale także umysł.

Czy będzie drogo?

                Teraz przychodzi pora na to co najgorsze, a więc ile taka przyjemność w ogóle kosztuje? To prawda, że zwykłe baseny z oferty Intex mogą być sporo tańsze, ale weźmy pod uwagę fakt, że baseny z serii SPA mają o wiele ciekawszą funkcjonalność. Pomimo tego ich cena wcale nie jest bardzo wysoka. Najprostszy basen kupimy bowiem za około 2500zł, a taki w luksusowej wersji kosztuje 1000zł więcej. Czy jest to dużo? Według nas nie. Wystarczy przekalkulować sobie ile w roku byśmy wydali na wizyty w SPA, doliczając do tego koszty przejazdów i nasz czas własny zmarnowany na to. Okazuje się, że taka inwestycja zwróci się bardzo szybko. Mało tego, w tym przypadku korzystamy z przyjemności SPA w zaciszu własnego domu. Nikt nie będzie krzyczał nam do ucha, wygłupiał się w basenie czy nieprzyjemnie przepychał. Dostajemy prawdziwą wolność i możliwość pełnego relaksu, a za taką przyjemność chyba warto tyle zapłacić?

Inwestycja na lata

                Nie zapominajmy także o tym, że kupując basen od Intex z serii SPA robimy inwestycję na lata. Baseny te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, miękkich, ale stabilnych i solidnych jednocześnie. Jeśli tylko będziemy dbali o nasz basen i użytkowali go zgodnie z zaleceniami producenta, to z całą pewnością będzie on nam służył nawet przez kilka lat.

Komentarze

Zostaw komentarz