Ponton Excursion 5 Set Intex – recenzja

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 10668

Profesjonalne łodzie do uprawiania wodnej turystyki zazwyczaj kosztują niemałe pieniądze i z oczywistych względów amatorzy wypoczywania na wodzie raczej się na taki zakup nie zdecydują. Wcale nie musi to jednak oznaczać tego, że będziemy skazani tylko i wyłącznie na wynajmowanie łódek, które posłużą nam do wodnego wypoczynku. 

Wystarczy bowiem przyjrzeć się tylko pontonowi Excursion 5 Set, produkowanym przez Intex, który doskonale nada się nawet do rodzinnych wypadów nad wodę, a cena jego zakupu będzie dosłownie ułamkiem tego co trzeba by wydać na standardową łódź. Warto przyjrzeć się temu pontonowi nieco bliżej, a jest na co popatrzeć. Na łodzi pontonowej o wielkości 366x168x43cm z powodzeniem może znajdować się nawet 5 osób, gdyż jego wyporność to aż 400kg. Takie parametry sprawiają jednak, ze 2 osoby wraz z namiotami i bagażem mogą chociażby pływać po rzekach i jeziorach urządzając sobie niesamowite wręcz wakacje. Zanim się jednak rozmarzymy to przyjrzyjmy się dokładniej możliwościom jakie zapewnia ów ponton.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

                Kupowanie jakiegokolwiek sprzętu wodnego powinno być podparte przede wszystkim sprawdzeniem tego, czy akcesorium oferuje odpowiednie bezpieczeństwo, a w przypadku pontonów Excursion 5 Set nie musimy się o to martwić. Mamy tutaj do czynienia z niezwykle solidnym poszyciem, które to zostało wykonane z aż 3 warstw materiału. Dwie z nich to standardowy winyl, ale o zwiększonej grubości, a całość została jeszcze powleczona poliestrem. Dzięki temu ponton jest odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne mu oleje, słona woda czy silne nasłonecznienie. Bezpieczeństwo to także 3 komory powietrzne. Całość została zaprojektowana w taki sposób, że nawet przebicie komory głównej nie spowoduje zatopienia pontonu z pełnym obciążeniem. Możliwość bezpiecznego dobicia do brzegu zapewni nam bowiem komora zapasowa. Ciekawym rozwiązaniem jest także odpowiednio zaprojektowana podłoga dmuchana. Jej zadaniem jest nie tylko zwiększanie wygody na pontonie, ale także poprawienie stabilności całej łodzi, która tym samym nie ma skłonności do wywracania się.

Ogromne możliwości wykorzystania

                Ponton Excursion 5 Set to rozwiązanie zapewniające nam ogrom  możliwości wykorzystania. Przede wszystkim z tyłu znajduje się specjalny zaczep pozwalający nam zamontować dokupiony silnik elektryczny. Jeśli nie chcemy korzystać z takiego wspomagania to mamy oczywiście odpowiednie otwory, w które to wkładamy dołączone do zestawu aluminiowe wiosła. Te zostały wykonane z materiału lekkiego i łatwego w transporcie, ale jednocześnie oczywiście wytrzymałego. Lekkie wiosła ułatwiają także poruszanie się łodzią. Mamy także specjalne dmuchane siedziska dla większej wygody, a do tego jeszcze schowek na samym pontonie, który pozwoli nam wygodnie przechowywać różne drobiazgi. Intex pomyślało nawet o wędkarzach montując w poszyciu specjalnie zabezpieczone otwory na wędki. Dzięki temu dostajemy w swoje ręce doskonałej jakości ponton, który nie tylko posłuży nam do zwykłego relaksu na wodzie, ale także sprawdzi się przy łowieniu ryb czy nawet dalekich wyprawach wodnych, gdzie za dnia przemierzamy zbiorniki wodne, by na wieczór zatrzymać się gdzieś przy brzegu i rozbić obozowisko. Na pontonie z powodzeniem będzie wygodnie dwójce dorosłych z pełnym bagażem, a i dziecko znajdzie też miejsce dla siebie.

Niska waga i łatwe transportowanie

                Nie można nie wspomnieć także o tym, że ponton pomimo swoich ogromnych rozmiarów i bogatego wyposażenia, do którego trzeba doliczyć także i pompkę, waży zaledwie 23kg czyniąc go zdecydowanie mobilnym. W przenoszeniu całego zestawu bardzo pomaga dołączona torba podróżna, gdzie na pewno wszystko nam się zmieści. Za bardzo rozsądne pieniądze dostajemy wiec sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, zapewni nam przyjemny wypoczynek wodny, a do tego zagwarantuje oczywiście pełne bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać o zdrowym rozsądku pływając pontonem po morzu, gdzie zbyt duże oddalanie się od brzegu naprawdę nie jest dobrym pomysłem.

Komentarze

Zostaw komentarz