Rodzaje basenów ogrodowych

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 5709

Wiele ludzi bardzo lubi wodną rozrywkę, a możliwość jej zorganizowania bezpośrednio pod własnym domem z pewnością stanowi dużą zachętę do zakupu jakiegoś ciekawego basenu. W ofercie Intex dostępnych jest wiele ciekawych rodzajów konstrukcyjnych basenów, które do tego dostępne są w różnych wymiarach jak i kształtach.

 O ile decyzję o zakupie basenu podejmuje się bardzo łatwo tak nad wyborem konkretnego modelu warto pochylić się na dłuższą chwilę i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Jakie rodzaje basenów, pod względem konstrukcyjnym, można znaleźć w propozycji przygotowanej przez Intex?

Wygoda korzystania i solidność konstrukcji

                Na chwilę obecną zdecydowanie największą popularnością, pośród osób kupujących ogrodowe baseny, cieszą się te w formie stelażowej. Mają one wiele zalet choć oczywiście nie są pozbawione pewnych wad, których pojawienie się jest zależne jednak od konkretnych warunków. Na pewno baseny stelażowe to solidna konstrukcja, wykonana zawsze z galwanizowanego metalu, który jest wytrzymały, a do tego odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a więc po prostu nie rdzewieje. Dzięki tak solidnej konstrukcji baseny tego typu mogą osiągać pokaźne rozmiary, a więc jest to idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Do pewnych niedogodności trzeba tutaj zaliczyć dłuższe rozkładanie i składanie jak i nieco mniejsze możliwości mobilne. Raczej nie jest to dobry basen dla ludzi chcących go zabierać często na działkę na weekend. Należy także mieć świadomość tego, że basen ten wymaga dużej powierzchni w ogrodzie. W przypadku konstrukcji stelażowej ważne jest także odpowiednie wyrównanie terenu. Jeśli nasz ogród nie jest równy to możemy mieć problemy z rozłożeniem tego basenu. Drugim typem basenów od Intex, które cechują się bardzo solidną konstrukcją, są baseny obudowane, które imitują drewno. Obudowę stanowi solidne tworzywo sztuczne, które elegancko wygląda dzięki doskonałemu imitowaniu drewna. Te baseny są dużo mniejsze, a do tego stosunkowo drogie, ale z całą pewnością mogą stać się one ciekawą ozdobą każdego ogrodu, a przy okazji zapewnią moc rozrywki wodnej.

Coś na co dzień i na działkę

                W przypadku mniejszej powierzchni w ogrodzie lub oczekiwania od basenu większej mobilności, idealnym rozwiązaniem są baseny rozporowe. Grube poszycie posiada dmuchany kołnierz zwiększający stabilność, a sam basen utrzymuje swój kształt dzięki ciśnieniu jakie generuje napór wody, która się w nim znajduje. Ten basen łatwo dopasuje się do nierównego terenu, a także jest bardzo szybki w składaniu i rozkładaniu, więc jest świetny tam gdzie liczy się duża mobilność. Co bardzo ważne, w przypadku dbania o basen i używania go zgodnie z zaleceniami producenta można mieć pewność, że spokojnie wytrzyma on wiele sezonów. To także pewnego rodzaju kompromis między ceną, jakością, a możliwościami rozrywki wodnej. Baseny rozporowe od Intex także dostępne są w imponujących rozmiarach i z powodzeniem pomieszczą kilka osób bez zbędnego rozpychania się.

Jest też coś dla dzieci

                Ostatni typ basenów stanowią te dmuchane i one w zdecydowanej większości przeznaczone są dla małych dzieci. Niskie burty i niewielkie rozmiary pozwalają na bezpieczną zabawę najmłodszym często nawet bez konieczności stałego nadzoru. Co więcej, Intex przygotował wiele takich basenów w kształtach podobających się dzieciom, co samo w sobie zapewnia już frajdę.

Kształt również ważny

                Oprócz samej konstrukcji basenu możemy zastanowić się także nad jego kształtem. Do wyboru mamy baseny prostokątne jak i okrągłe, baseny obudowane posiadają z kolei kształt zbliżony do kwadratu. Basen prostokątny zapewnia więcej miejsca na pływanie i relaks w wodzie, ale z drugiej strony wymaga on bardzo dużo wolnego miejsca w ogrodzie. Okrągły basen to pewien kompromis, ponieważ miejsca na rozrywkę wodną jest nieco mniej, ale z kolei okrągła forma zwiększa możliwości jego wykorzystania także na małej przestrzeni. Jak widać wybór basenu powinien być przemyślany pod względem indywidualnych predyspozycji jak i możliwości terenowych.

Komentarze

Zostaw komentarz