Wybór basenu krok po kroku

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 4676

Kiedy zapada decyzja o zakupie basenu ogrodowego to wbrew pozorom bardzo szybko okazuje się, że podjęcie odpowiedniego wyboru wcale nie jest takie proste. Przeglądając oferty w sklepie możemy zobaczyć wiele typów basenów, w tym także różnych rozmiarów. Rodzi się więc pytanie jaki basen wybrać dla siebie. Nie powinniśmy tak bezwzględnie kierować się tylko ceną, gdyż tani basen może nie spełnić do końca naszych oczekiwań, a chyba nikt nie chce wyrzucić swoich pieniędzy w błoto. Zajmijmy się więc kupowaniem basenu krok po kroku.

Ilość miejsca i rodzaj terenu

                Po pierwsze musimy dobrze zastanowić się nad tym ile miejsca możemy przeznaczyć na postawienie naszego basenu. To podstawowa sprawa, gdyż od tego uzależniona będzie wielkość przyszłego basenu. Jeśli miejsca jest sporo to warto przecież pokusić się o większy basen, który zapewni nam o wiele więcej rozrywki. Do wyboru mamy baseny okrągłe oraz prostokątne. Okrągłe idealnie się sprawdzają właśnie na mniejszej przestrzeni. Dzięki swojemu kształtowi idealnie wykorzystują wolne miejsce.

Mobilne czy stacjonarne?

                Nie każdy kupuje basen do swojego przydomowego ogrodu. Czasem potrzebna jest nam wodna rozrywka na działce, a więc w miejscu, gdzie basen będzie rozkładany na przykład na weekend i potem składany. Podobnie może być na przydomowych terenach, gdzie miejsca jest bardzo mało. Tam także często rozkłada się basen na weekend, aby na tydzień potem schować go gdzieś do domu. Nad tym również warto się zastanowić. Chodzi bowiem o to, że jeśli zależy nam na większej mobilności basenu to zdecydowanie lepiej wybrać wersję rozporową lub dmuchaną. W obu tych przypadkach basen bardzo szybko się rozkłada, ekspresowo składa, a do tego bardzo łatwo czyści. Jeśli basen ma być z kolei stałym elementem naszego terenu to warto wydać trochę więcej i wybrać wersję stelażową. Jest solidniejsza, bardziej trwała i po prostu daje więcej frajdy z wodnych kąpieli.

Co z akcesoriami?

                Zapewne została już dokonana najważniejsza sprawa, a więc podjęliśmy decyzję o tym jaki rodzaj basenu ogrodowego wybrać dla siebie. Niezależnie jednak od tego wyboru to zawsze warto od razu pomyśleć o akcesoriach dodatkowych, które mogą być nam potrzebne. W ofercie Intex mamy bowiem wiele specjalnych zestawów, w których skład wchodzą różnorodne akcesoria. Jeśli ich potrzebujemy to dobrze wybrać cały zestaw, gdyż po prostu wyjdzie nas on taniej. W przeciwnym przypadku możemy wybrać sam basen i dokupić tylko pojedyncze elementy, które mogą się nam przydać. Na pewno do najważniejszych należy pompa filtracyjna oraz zestaw chemii basenowej. Pompa zapewni dostawę wody, a filtr oraz chemia basenowa pozwolą utrzymać wodę w nieskazitelnej czystości. Do tego bardzo przydatny jest specjalny zestaw do czyszczenia. W jego skład wchodzi teleskopowy kij z siatką do łowienia nieczystości, specjalną szczotką, a do tego jeszcze odkurzaczem basenowym znacząco ułatwiającym prace porządkowe. Powyższe akcesoria można tak naprawdę uznać za absolutny standard, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego basenu ogrodowego.

Rozkładanie i konserwacja

                Kiedy już kupimy basen i stosowne akcesoria do niego to nie pozostaje nam już nic innego jak tylko zabrać się za rozłożenie całości. Sprawa w przypadku basenów Intex jest o tyle ułatwiona, że producent do każdego basenu dodaje profesjonalną instrukcję na płycie DVD. Konstrukcje tych basenów są jednak na tyle zmyślnie pomyślane, że nawet bez instrukcji powinniśmy sprawnie poradzić sobie z rozłożeniem. Na koniec jedna, drobna uwaga. Nie zapominajmy o zapoznaniu się z zaleceniami dotyczącymi konserwacji basenu. Trzymajmy się tych wytycznych, a nasz basen ogrodowy na pewno będzie nam służył przez wiele sezonów.

Komentarze

Zostaw komentarz