Z czego wykonany jest basen?

Na: Komentarz: 0 Trafienie: 10131

Osoby korzystające z basenów Intex na pewno cieszą się ich ogromną funkcjonalnością i korzystają z każdych momentów pięknej pogody, aby wypocząć w przyjemnej wodzie, popływać i po prostu świetnie się bawić.

Intex zdecydowanie stawia od początku swojego istnienia na jakość wykonanych przez siebie produktów. Dzięki temu typowe baseny z oferty tej marki potrafią wytrzymać nawet do 10 lat, oczywiście jeśli są użytkowanie zgodnie z instrukcją, często czyszczone i zwijane na okres zimowy. Jak to jest możliwe, że współczesne baseny tego typu potrafią być tak wytrzymałe? Z czego zostały wykonane?

Podstawą jest PVC, czyli winyl

                Niezależnie od tego czy korzystamy z basenu dmuchanego, rozporowego czy stelażowego to w każdym z tych przypadków mamy do czynienia z poszyciem, a więc ściankami jak i dnem basenu. To właśnie poszycie poddawane jest największym obciążeniom. To nie tylko duży napór wody i wysokie ciśnienie, ale także chociażby niekorzystne działanie promieni słonecznych, nagłe zmiany temperatury czy opady deszczu. Intex do produkcji swoich basenów wykorzystuje PVC najwyższej jakości, a więc winyl. W zdecydowanej większości przypadków baseny tego producenta wykonane są na zasadzie klejenia i zgrzewania ze sobą aż trzech warstw winylu. Dodatkowo tylko Intex stosuje do produkcji swoich basenów materiał PVC o znacznie powiększonej grubości. Na pewno nie raz korzystali Państwo na przykład z materacy do pływania, które bardzo mocno rozciągają się gdy są na dłużej wystawione na działanie promieni słonecznych. To właśnie efekt zastosowania niskiej jakości PVC o bardzo małej grubości. Taki produkt po wyciągnięciu zazwyczaj nie powraca już do swoich oryginalnych rozmiarów. Musimy pompować do niego coraz więcej powietrza i w efekcie za którymś razem materiał się poddaje i po prostu pęka. Baseny Intex zdecydowanie są odporne na negatywne działanie promieni słonecznych. Bardzo gruba warstwa PVC czyni je wytrzymałymi i to z tego powodu są one w stanie wytrzymać nawet wiele lat.

Stelaż w basenach prostokątnych

                Bardzo dużą popularnością cieszą się dzisiaj baseny stelażowe. To już wysokiej klasy zamiennik tradycyjnego basenu murowanego, ale w dużo niższej cenie. W przypadku basenów stelażowych poszycie zawsze wykonane jest z 3 warstw grubego winylu, o czym pisaliśmy przed chwilą. W tym wypadku całe poszycie opiera się jednak na stelażu. Także w tym przypadku Intex stawia na materiały najwyższej jakości. Stelaż w prostokątnych basenach to stal wysokogatunkowa, która jest w stanie znieść duże obciążenie i trudne warunki atmosferyczne. Intex stosuje jednak w swoich basenach stelażowych stal galwanizowaną. Proces galwanizowania to nakładanie jednego metalu na drugi metodą elektrolityczną, a więc poprzez moczenie w specjalnych roztworach. Galwanizowana stal wykorzystywana w basenach Intex charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością, a do tego warstwa dodatkowego metalu na stali sprawia, że stelaż jest nierdzewny.

Dbaj o baseny dmuchane i rozporowe

                W przypadku basenów dmuchanych oraz rozporowych mamy oczywiście do czynienia z trwałym PVC, ale w obu przypadkach należy szczególną uwagę zwrócić na elementy pompowane. Na przykład w basenach rozporowych na górze znajdują się dmuchane kołnierze, które usztywniają konstrukcję i zapewniają wygodne oparcie. Choć Intex stosuje winyl najwyższej jakości to w  przypadku wyjątkowo upalnych dni może dochodzić do lekkiego wyciągania się nadmuchanych elementów. Musimy pamiętać o tym, że nowoczesny materiał przy spadku temperatury powróci do swoich oryginalnych rozmiarów. Ważne jest jednak, aby nie próbować dopompowywać kołnierza widząc, że nieco się on wyciągnął. Zbyt duża ilość powietrza może uszkodzić materiał podczas jego kurczenia się. Dokładnie ta sama zasada dotyczy basenów w pełni dmuchanych, które najczęściej dedykowane są dzieciom, a także różnego rodzaju placyków zabaw czy innych zabawek znajdującycj się w ofercie Intex.

Komentarze

Zostaw komentarz